Finacial Planning

Trafik Sigortası

Trafik Sigortası

Zorunlu Trafik Sigortası Nedir?

Her araç sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan ve hasar esnasında karşı tarafa verilecek maddi zararları güvence altına alan Zorunlu Trafik Sigortası, trafiğe çıkan her aracın yaptırmak zorunda olduğu bir sigorta çeşididir.

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'na tabi olan Zorunlu Trafik Sigortası, yapıldığı aracın zararını karşılamaz, sadece zarar verdiği diğer aracın zararını karşılar. Zorunlu trafik sigortası bulunmayan ya da sigorta süresi dolmuş olan araçların trafiğe çıkmaları engellenir.

Neden Trafik Sigortası Yaptırılmalı?

Zorunlu trafik sigortası, kaza ve hasar meydana geldiğinde, sigorta sistemini para ödemekten kurtaran bir uygulamadır. Her yıl belirlenen oranlar dahilinde kaza esnasında karşı tarafın ve üçüncü şahısların hasarlarının telafisini amaçlayan Zorunlu Trafik Sigortası, araç sahiplerini maddi anlamda koruyan bir sigortadır. 

Tazminat tutarı, şahıs hasarlarında ölüm dahil her türlü durum, mahkeme giderleri, avukatlık ücretleri gibi her türlü durumu kapsar.

Daha detaylı bilgi almak ve her türlü sigorta ihtiyacınız için 0212 655 20 30 no'lu iletişim numarasından bize ulaşabilirsiniz.

 

+90 212 655 20 30
info@abcsigorta.com
Pazartesi - C.tesi 8.00 - 18.00
Pazar Kapalı
Güneşli Abc Sigorta
Bağcılar, İstanbul, 34212